EPAL Palet

EPAL paletler, Avrupa Palet Birliği e.V. (EPAL) tarafından lisans verilerek üretilen, dünya çapında en yaygın olarak kullanılan paletlerdir. 

Tüm endüstrilerde kullanılan EPAL paletler, üreticiler için yük taşımacılığının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. 2012’den beri Avrupa Palet Birliği e.V. için çalışan bağımsız test şirketi Bureau Veritas, tüm lisanslı EPAL palet üreticilerini denetleyerek, paletlerin kalitesini garanti altına almaktadır. Bu bağlamda EPAL, dünya genelinde düzenli şekilde bağımsız kalite testine tabi tutulan tek palettir.

Lisanslı EPAL ahşap paletlerin tümü IPPC standardına uygun olarak üretilir ve bu nedenle ulusal sınırların ötesinde kullanılabilir. Ayrıca çoklu kullanım özelliği ile daha az ağaç kesilmesine sebep olur; böylece doğanın korunmasına katkı sağlar.

Farklı EPAL palet çeşitleri olmasına rağmen, genellikle en yaygın kullanılan 80×120 cm boyutlarındaki standart EPAL palettir. Bu paletlerin max nem oranı %22 olduğundan, küflenme konusunda oldukça dirençlidir.

Firmamız Ayaz Palet, 80×120 ve 100×120 EPAL paletlerin üretim lisansına sahiptir.

Sıkça Sorulan Sorular

İSTENİLEN ÖLÇÜLERDE ÜRETİM YAPILIYOR MU?

Talep edilen her ölçüye özel üretim imkanımız mevcuttur.

Üretimlerimiz %100 çam ağacı kullanılarak yapılmaktadır.

Sıfır paletler, üretilen paletin çeşidine ve miktarına göre 3 ya da 5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.